Ocelové haly - výstavba, cenník, referencie
Videá 2019-03-06T16:02:05+00:00

Doporučené videá

Predstavenie LLENTAB

Video prezentácia LLENTAB

Oceľové haly LLENTAB – neobmedzené možnosti – od projekcie po montáž – švédska kvalita v každom detaile – variabilita a funkčnosť – výroba na mieru – krátke dodacie doby – využiteľné pre všetky odvetvia – cenovo výhodné riešenia – viac ako 10 000 dokončených projektov – férové jednanie – spoľahlivý klientský servis – viac ako 40 rokov preverená kvalita – ohľaduplnosť voči životnému prostrediu – od skladov až po reprezentatívne priestory. LLENTAB – domov pre Vaše nápady.

Výroba hál LLENTAB

Výroba LLENTAB hál

Pohľad do výrobného závodu montovaných oceľových hál LLENTAB. Od zvitkov oceľových plechov – automatické výrobné linky na tvarovanie, dierovanie, rezanie a značenie profilov nosnej oceľovej konštrukcie a opláštenie strechy a stien – výroba sendvičových panelov opláštenia – skladovanie prvkov oceľovej konštrukcie a opláštenia hál LLENTAB – expedícia zo skladov výrobného závodu – referencie LLENTAB z okolia výrobného závodu.


Průběh montáže skladové haly v obci Háje na Příbramsku

Dňa 31.5. 2016 sme dokončili prístavbu skladovej haly v obci Háje na Příbramsku [49°40’35.0″N 14°02’58.6″E]. Jedná sa o samostatný sklad pripojený k existujúcej budove. Hala má pôdorysný tvar obdĺžnika s rozmermi 34,156 m x 156,988 m. Vnútorný priestor je rozdelený pomocou požiarnej steny. Vnútorná svetlá výška budovy je
8,3 m.

Strešný plášť je izolovaný, z pozinkovaného TP46 trapézového plechu a tepelnej izolácie 150 mm (minerálna vlna). Opláštenie stien (typ 3) okrem deliacej priečky a jednej štítovej strany je izolované, vykonané zvisle kladeným pozinkovaným trapézovým plechom IP18 a tepelnou izoláciou. Výplň tvorí 150 mm minerálna vlna s parotesnou fóliou a potom je stena z interiérovej strany zaklopená vnútorným, tiež zvisle kladeným, profilovaným pozinkovaným plechom.

Jedna štítová strana (typ 4F) je riešená zvisle kladeným pozinkovaným oceľovým plechom IP18 s tepelnou izoláciou 150 mm minerálnej vlny. Na deliacu požiarnu priečkuje použitý vodorovne kladený sendvičový panel  LL150 WOOL s minerálnou výplňou.

Farebné riešenie: strecha LL 9006, steny LL 5010 a LL 9006 + 3 pruhy vo farbe RAL 7011 na oboch pozdĺžnych stenách haly.

 

Vyjadrenie investora:

Celkovou spolupráci se společností LLENTAB hodnotím velice pozitivně. Projekt od samotného začátku projektování, přes výrobu až po konečnou montáž doslova předčil veškerá naše očekávání. Příjemným překvapením byl pro nás fakt, že montéři společnosti byli schopní a ochotní pracovat i při teplotách hluboko pod bodem mrazu. A tak především díky jejich přístupu nedošlo k posunu termínu dokončení, což bylo pro nás velice důležité, vzhledem k dalším navazujícím závazkům.

Josef Vondráček, jednatel společnosti Josef Vondráček, s.r.o., Projekt CZ0757

Priebeh výstavby hál LLENTAB

Montáž izolovanej haly LLENTAB

Montáž izolovanej haly LLENTAB

Na videu je zachytený postup výstavby skladovej haly v Dolních Chabrech. Hala je stavbou izolovanou, s plochou 856,98 m2.

Montáž jazdeckej haly JK FOOD

Video: montáž jazdeckej haly JK FOOD, Větříkov

Priebeh rekonštrukcie CCS haly 4

Priebeh rekonštrukcie skladovej haly CCS v Bratislave[48°12’10″N 17°0’43″E].
Rozmer haly 18,99 * 68,55 * 10,2m.
Rekonštrukcia haly bola dokončená 7. augusta 2016.

Detaily z montáže hál LLENTAB

Predmontáž a osadenie kotevného bloku

Predmontáž a osadenie kotevného bloku

Jednou z možností ukotvenia stĺpov montovaných hál LLENTAB sú štandardizované kotevné bloky LLENTAB. Na tomto videu si môžete pozrieť predmontáž jedného typu kotevného bloku a ďalej jeho usadenie na miesto kotvenia.

Montáž oceľovej konštrukcie

Montáž oceľovej konštrukcie

Zdvíhanie strešného modulu

Zdvíhanie strešného modulu na betónové stĺpy

Časozberné video zachytáva postup zdvíhania jedného modulu strešnej oceľovej konštrukcie (systému LLENTAB) na betónové stĺpy.

Montáž strešného opláštenia

Montáž strešného opláštenia LLENTAB

Pozrite sa s nami, ako prebieha montáž vonkajšej strany strešného opláštenia LLENTAB (typ strechy – 2L).

Montáž opláštenia stien

Montáž opláštenia stien

Montáž vonkajšieho opláštenia LLENTAB haly v Třinci.

Videá z výroby hál LLENTAB

Výroba hál LLENTAB

Výroba LLENTAB hál

Výrobná linka č. 3

Výrobná linka LLENTAB č. 3

Výroba strešného opláštenia LLENTAB

Výrobná linka LLENTAB č. 6

Výrobná linka č. 11

Výrobná linka LLENTAB č. 11

Výrobná linka č. 13

Výrobná linka LLENTAB č. 13

Výroba sendvičových panelov LLENTAB

Výroba sendvičových panelov opláštenia LLENTAB

Výroba sendvičových panelov LLENTAB v Kungshamne.

Schématické znázornnenie opláštenia striech LLENTAB

Schéma neizolovanej strechy LLENTAB

Neizolovaná strecha LLENTAB

V tejto animácii môžete vidieť postup montáže opláštenia neizolovanej strechy LLENTAB.
Všeobecne na výrobu strešnej krytiny montovaných oceľových hál používame žiarom pozinkovanú oceľ s hrúbkou materiálu 0,63 mm (zinkovanie Z275 – 275 g zinku / m2).

Na vonkajšej strane strešného trapézového plechu, ktorý je vystavený poveternostným podmienkam, je vrstva polyesterového laku – 25 µm. Rub strešnej krytiny je ošetrený základnou vrstvou laku 15 µm.

Izolovaná strecha LLENTAB – typ 2L


Izolovaná strecha - typ 2L

Izolovaná strecha LLENTAB typ 2 ponúka unikátne riešenie. Izolácia tohto typu strechy je uložená na podhľade z trapézového plechu IP18, ktorý je montovaný pod spodný pás priehradovej konštrukcie.

Totoobmedzuje vykurovaný priestor v hale, zakrýva nosnú konštrukciu, zlepšuje svetelné pomery v hale, a tiež vytvára priestor povaly na vedenie technologických rozvodov v hale. V prípade použitia izolácie 2SF podhľad zároveň zaisťuje požiarnu odolnosť strešnej konštrukcie a strešného plášťa.

Izolovaná strecha LLENTAB – typ 4

Izolovaná strecha - typ 4

Prostredníctvom tejto animácie môžete nahliadnuť na postup montáže izolovanej strechy LLENTAB – typ 4.
Tento typ strechy je strechou dvojplášťovou, ktorá zároveň používa strešnú väznicu ako dištančný profil. Použitie tohoto typu strešného plášťa je vhodné predovšetkým v prípadoch, keď je na jednej budove skombinovaných viac typov izolovaného opláštenia, alebo ak je hala rozdelená na izolovanú a neizolovanú časť.

Izolovaná strecha LLENTAB – typ 5


Izolovaná strecha - typ 5

Tento typ opláštenia splní najnáročnejšie požiadavky na tepelnú izoláciu strešného plášťa. Skladá sa z dvoch vrstiev trapézového plechu, dištančných profilov, tepelnej izoláce (hrúbky 100 – 250 mm) a parozábrany.

Izolovaná strecha LLENTAB – typ SPH


Izolovaná strecha - typ SPH

LLENTAB typ SPH je izolovaná strecha, ktorá používa trapézové plechy s vysokým profilom (128 a 136 mm). Jej použitie je výhodné v rovnakých prípadoch ako pri type SP, a síce na strechy s malými sklonmi, s atikou po obvode haly, alebo pri strechách s mnohými svetlíkmi, či technologickými priestupmi.

Schématické znázornenie variánt opláštenia stien LLENTAB typu 4F

Izolovaná stena 4F – VP45 kladený zvisle


Izolovaná stena LLENTAB - TYP 4 F - VP 45 kladený zvisle

Kombinácia opláštenia steny typ 4 s podhľadom typ 2 je unikátnym riešením systému LLENTAB.

Uvedená kombinácia poskytuje čistý vnútorný priestor bez viditeľnej nosnej konštrukcie. Táto skladba stien a podhľad zaisťujú požiarnu odolnosť konštrukcie.

Riešenie, ktoré v priebehu rokov zlepšujeme a prispôsobujeme novým požiadavkám klientov, stále poskytuje vysokú odolnosť, ľahkú údržbu a opravy a jednoduché stavebné úpravy (napr. zabudovanie nových okien alebo vrát).

Izolovaná stena 4F – IP18 na vodorovno

Izolovaná stena LLENTAB - TYP 4 F - vnější plech IP18, kladený na vodorovno

Táto animácia zachytáva postup montáže izolovanej steny LLENTAB – typ 4F, kde vonkajšiu časť opláštenia tvorí trapézový plech IP18, kladený na vodorovno.

Izolovaná stena 4F – SIN18 na vodorovno

Izolovaná stěna LLENTAB - TYP 4 F - vnější plech SIN 18, kladený na vodorovno

Táto animácia zachytáva postup montáže izolovanej steny LLENTAB – typ 4F, kde vonkajšiu časť opláštenia tvorí sínusový plech SIN18, kladený vodorovne.

Dalšie typy opláštenia striech a stien nájdete v technických informáciách.

Kungshamn & okolie –  miesto, kde se rodia haly LLENTAB

Na ceste do Kungshamnu

Na ceste do Kungshamnu

Mesto Kungshamn & okolie

Mesto Kungshamn a okolie

Zaujímavosti Kungshamnu

Zaujímavosti Kungshamnu a okolia

Ostatné videá

PSK Aréna – hokejové haly LLENTAB

PSK Aréna – hokejové haly LLENTAB